таг: Јан

Естонија пронајде уште еден милион гранати за Украина, половина од артилериската...

0
Седум недели откако шефот за одбранбена политика на Чешка, Јан Јирес, објави дека неговата влада лоцираше 800.000 – подоцна милион – артилериски гранати...

Интер комплетираше уште еден трансфер

0
Клубот од Милано го договори трансферот на германскиот стопер Јан Бисек. Европскиот вицешампион ја активираше...

Барселона има 2-0 против Жалгирис, Фенербахче израмни против Олимпијакос

0
Јан Весели и Никола Миротиќ блеснаа за Барселона, која потешко од очекувањата стигна до 89:81 победа над Жалгирис за да го удвојат водството...

Јан Зомер е замената на Нојер на голот на Бајерн Минхен

0
34-годишниот швајцарски голман Јан Зомер ќе го замени Мануел Нојер (повреден) во Баерн Минхен. Веста денеска ја...

Французин го заврши тригодишниот пат околу светот со четириметарска едрилица

0
Французинот Јан Квене зачекори на брегот на полуостровот Бретања на западот од Франција и со тоа го заврши тригодишното патување околу светот со...

Само Куртоа е пред него: Димитриевски сериозен кандидат за „трофејот Замора“

0
Јан Облак е последниот освојувач на „трофејот Замора“, кој се доделува на најдобриот голман во шпанска Примера. Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски моментално...

Дипломатската војна продолжува: Чешка протера 18 руски дипломати

0
Чешкиот министер за надворешни работи Јан Гамачек изјави дека неговата земја протерува 18 руски дипломати, објавија медиумите....

Сменет чешкиот министер за здравство Јан Блатни

0
Чешкиот министер за здравство, Јан Блатни, ја напушта владата на барање на претседателот Милош Земан, бидејќи категорично одбивал да се користат вакцини, особено...

Гандалф од „Господар на прстените“ се вакцинираше против коронавирусот на 81...

0
Британскиот актер Јан Мек Келен (81), кој го играше волшебникот Гандалф во филмовите „Господар на прстените“, рекол дека е воодушевен откако...