таг: „Штип

Штипјанката Благица Зикова на ГАК роди четворка, три момчиња и едно...

0
Штипјанката Благица Зикова од Штип вчера на свет донесе три момчиња и едно девојче на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство – Скопје....

На ГАК се роди четворка, три момчиња и едно девојче

0
Штипјанката Благица Зикова од Штип вчера на свет донесе три момчиња и едно девојче на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство – Скопје....

Мажи на возраст од 35 и 38 години починаа во штипскиот...

0
Двајца мажи од Берово и Штип на возраст од 35 и 38 години починаа во штипскиот Ковид-центар, информира портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина...

Штипскиот градоначалник во седумдневна самоизолација

0
Градоначалникот на Општина Штип, Сашко Николов во наредните седум денови е во самоизолација. Информацијата попладнево ја сподели на фејсбук профилот, а на кој...

Почна изградбата на „Штип Сити Мол“

0
Почна изградбата на „Штип Сити Мол“, кај новиот Аква парк. Инвестицијата е 10 милиони евра на фирмата „Дик Фагус“ од...