таг: штета

Директорот на ФБИ: Кинеските хакери се подготвуваат да направат хаос и...

0
Кинеските хакери се подготвуваат да „направат хаос“ и „да направат штета на Американците, предупреди директорот на ФБИ Кристофер Вреј во сведочењето на Конгресот...

Украина соопшти дека погодила руска ракетна корвета на Крим

0
Украина соопшти дека нејзините сили предизвикале „значителна“ штета на руската ракетна...

Позитивната листа е маркетинг на штета на граѓаните, власта да престане...

0
Позитивната листа е маркетинг на штета на граѓаните, велат од Комисија за здравство на ВМРО – ДПМНЕ. Тие на својата фејсбук страница објавуваат...

Штетата по земјотресот во Хрватска е поголема од 400 милиони евра

0
Според последните податоци, причинетата штета по земјотресот во Хрватска изнесува над 400 милиони евра, а оштетени се речиси девет илјади објекти. Продолжуваат...