fbpx

таг: Шпионски

Новинари на Ал Џезира биле мета на хакерски напад со израелски...

0
Шпионски софтвер на приватната израелска разузнавачка компанија НСО груп бил искористен за хакирање на мобилните телефони на десетици новинари на Ал Џезира,...