таг: Шифа“

Израелската војска влезе во болницата „Ал Шифа“, тврди дека таму е...

0
Израелската армија објави дека влегла во комплексот „Ал Шифа“, најголемата болница во Газа, повикувајќи ги милитантите на Хамас да се предадат....