fbpx

таг: ширум

Смртните случаи на новинари лани се зголемија за 50 насто

0
Убиствата на новинари ширум светот скокнаа за 50 насто во 2022 година во споредба со...

Првата новогодишна прослава по три години: Кинезите ја дочекаа Годината на...

0
Кинезите ширум светот го прославија најважниот датум во нивниот лунарен календар, ја отфрлија годината на тигарот и ја дочекаа годината на зајакот. Во...

Падна WhatsApp – не работи ниту WhatsApp Web

0
Корисниците ширум светот се жалат на проблеми со WhatsApp, а според DownDetector, апликацијата престанала да работи правилно некаде околу девет часот наутро. ...

Имате проблем? Падна апликацијата WhatsApp

0
Корисниците ширум светот се жалат на проблеми со WhatsApp, а според DownDetector, апликацијата престанала да работи правилно некаде околу девет часот наутро. ...

Британците и светските лидери се простуваат од кралицата Елизабета

0
Светските лидери и граѓаните ширум светот и оддаваат почит на кралицата Елизабета Втора, која почина во на 96-годишна возраст. Илјадници луѓе...

Бројот на случаи на Ковид 19 во светот надмина 580 милиони

0
Вкупниот број на потврдени случаи на коронавирус ширум светот надмина 580 милиони, а бројот на...

Инстаграм сам се исклучува? – Не сте единствени, корисниците ширум светот...

0
Корисниците ширум светот пријавуваат проблеми со апликацијата Инстаграм. Имено, тие велат дека откако ќе ја отворат апликацијата, таа самата се исклучува. ...

Пингвин „со став“: Не јаде евтина риба

0
Зголемувањето на цените ширум светот сите нѐ тера да бираме поевтини опции заради заштеда. Така, вработените во еден аквариум во Јапонија се обиделе...

Која е Камилa Васкез? – Адвокатката на Џони Деп станува позната...

0
Милиони гледачи ширум светот се приспособуваат да ја следат правната битка меѓу холивудските Џони Деп и Амбер Херд, а како што се развива...

23 години ни „бега“ овој детаљ: Дали го знаете ВИСТИНСКОТО име...

0
Милиони жени ширум светот се врзаа за главниот лик на „Сексот и градот“ и ја гледаа оваа серија безброј пати, но досега не...