таг: ширум

Падна Фејсбук

0
Корисниците ширум светот објавија проблеми со Фејсбук оваа вечер. Над две илјади корисници ширум светот вечерва пријавија проблеми на платформата Downdetector. ...

Падна Фејсбук, пријавени проблеми ширум светот

0
реклама Корисниците ширум светот објавија проблеми со Фејсбук оваа вечер. Над две илјади...

Најмалку 145 лица се уапсени по бомбашкиот напад во Анкара

0
Во текот на ноќта турската полиција уапсила приближно 145 лица ширум земјата, кои...

Косовската полиција објави снимка од вооружената група во Бањска

0
Нови снимки ги преплавија медиумите во Косово и ширум светот, снимени со дрон од косовската полиција. Најнови се сликите на кои...

Иднината на батериите не е во литиумот, научниците работат на решение...

0
Научниците ширум светот интензивно работат на помоќни батерии. Се бараат решенија кои не мора да вклучуваат ретки метали како што се кобалт, никел,...

Бројот на убиени во конфликти ширум светот надмина 238.000 минатата година

0
Бројот на луѓе убиени во конфликти ширум светот надмина 238.000 минатата година, што е најголем број од геноцидот во Руанда во...

Нешто невидено може да се случи на крунисувањето на кралот Чарлс

0
реклама МИЛИОНИ луѓе ширум Велика Британија и светот се подготвуваат да го гледаат крунисувањето на...

Десетици илјади млади лекари во Британија почнаа тридневен штрајк

0
Десетици илјади млади лекари денеска го почнаа тридневниот штрајк ширум Велика Британија, што ќе предизвика општо нарушување во работата на државните...

Заминува „лицето и гласот“ на американската надворешна политика

0
За луѓето во САД и ширум светот, Нед Прајс често беше лицето и гласот на американската надворешна политика. Настапи со исклучителен...

Четири работни дена наместо пет, пократка работна недела може да стане...

0
Повеќе од 3.000 работници во 61 компанија ширум Британија учествуваа во пробна четиридневна работна недела минатата година, а судејќи според првите...