таг: Шефот

Унгарија ги олеснува рестриктивните мерки

0
Шефот на кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека очекува повторно отворање на терасите во рестораните...

Можно е „Спутник В“ да штити доживотно од короната, тврди нејзиниот...

0
Шефот на Државниот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“, Александар Гинзбург, се надева дека вакцинацијата против короната со руската вакцина „Спутник В“...

Кина ја предупредува Јапонија на внимателност во пресрет на средбата Бајден-Сугa

0
Шефот на кинеската дипломатија, Ванг Ји, ја предупреди Јапонија да не се здружува со САД во спротивставувањето кон Кина, во пресрет на состанокот...

Во понеделник прва трилатерална средба Србија- Грција- Кипар во Белград

0
Во присуство на шефот на грчката и кипарската дипломатија Никос Дендиас и Никос Хрисодулидис, кои ќе отпатуваат за Србија, во понеделник во Белград...

Повеќе од 300 бродови чекаат да го поминат Суецкиот Канал

0
Шефот на египетската служба за управување со Суецкиот Канал денеска изјави дека силниот ветер не е главната причина за заглавувањето на товарниот брод...

ФОТО | Шефот на кабинетот на Шилегов сподели убава вест: Никола...

0
Шефот на кабинетот на актуелниот скопски градоначалник Петре Шилегов, сподели убава вест на социјалните медиуми. Неодамна, преку фотографии на социјалните...

ОН со итен апел за помош: Некои мајки со кал ги...

0
Шефот на ОН апелираше итно да се соберат 5,5 милијарди долари за да се спречи пропаст на 34 милиони луѓе во над 30...

Обвинети уште две лица за убиството на новинарката од Малта

0
Шефот на малтешката полиција Анџело Гафа, по апсењето на уште две лица, потврди дека досега биле приведени сите лица кои на кој било...

Западот му порача на Иран да ја прифати дипломатската понуда

0
Шефот на германската дипломатија, Хајко Маас, го обвини Техеран за натамошна нетранспарентност, што од Иран се бара согласно нукеларниот договор од 2015 година....

Чешката влада сака да ги ублажи мерките, лекарите остро се спротиставуваат...

0
Шефот на чешката лекарска комора, Милан Кубек, остро се спротивстави на плановите на Владата за ублажување на одредени мерки, воведени со цел да...