таг: шест

Доаѓа ретко порамнување на шест планети – што значи ова за...

0
Шест од планетите на Сончевиот систем ќе се наредат за ретко видување. Според тоа, на 3 и 4 јуни Меркур, Марс,...

Напаѓачот со нож во Сиднеј имал проблеми со менталното здравје, идеологијата...

0
Човекот кoj избоде шест лица во Сиднеј во минатото имал проблеми со менталното здравје и нема индикации дека идеологијата била мотив за нападот...

Експлозија во хидроцентрала во Италија, 10 лица повредени и шестмина исчезнати

0
Шест лица се сметаат за исчезнати, а 10 се повредени, од кои четворица потешко во експлозија во хидроцентрала во Италија. Повредените се здобиле...

ЕУ со 6 милијарди евра за Западен Балкан, парите условени со...

0
Европскиот Совет и Европарламентот постигнаа договор да се издвојат шест милијарди евра за земјите од Западен Балкан. Еврокомесарот за проширување Оливер...

Триесет и шест кинески воени авиони забележани околу Тајван

0
Триесет и шест кинески воени авиони се забележани околу Тајван во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за одбрана на островот. Ова е најмасовниот...

ЕУ воведе санкции за шест лица и една организација за загрозување...

0
Советот на ЕУ денеска воведе рестриктивни мерки против шест лица и еден субјект, осомничени за активности за дестабилизација, поткопување или загрозување на суверенитетот...

Велика Британија воведе санкции за раководството на казнената колонија каде што...

0
Велика Британија денеска воведе санкции за шест лица кои имаа раководни позиции во арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски...

Украинското воено воздухопловство ноќеска собори 13 од 19-те беспилотни летала лансирани...

0
Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните...

Нови шест потврдени случаи на заразени од салмонела во Берово

0
Уште шест случаи на лица заразени со бактеријата салмонела во Берово потврдија денеска испитувањата што ги направи Центарот за јавно здравје од Кочани...

Шест лица затруени од протекување гас во градинка во Германија

0
Шест лица, меѓу кои и две деца, се труеле со јаглерод моноксид во градинка во Ебелсбах, град во Германија, кога дошло до истекување...