таг: шест

Нови шест потврдени случаи на заразени од салмонела во Берово

0
Уште шест случаи на лица заразени со бактеријата салмонела во Берово потврдија денеска испитувањата што ги направи Центарот за јавно здравје од Кочани...

Шест лица затруени од протекување гас во градинка во Германија

0
Шест лица, меѓу кои и две деца, се труеле со јаглерод моноксид во градинка во Ебелсбах, град во Германија, кога дошло до истекување...

Израелскиот Висок суд го одложи спроведувањето на законот со кој се...

0
Со шест наспроти поет гласа на судиите израелскиот Висок суд одлучи да го одложи спроведувањето на законот за импичмент, усвоен во март, што...

Пропадна спасувачката операција за ослободување на израелските заложници

0
Во израелски напад врз јужниот град Кан Јунис загинаа шест лица, додека пет други загинаа во одделен напад во Рафах, соопшти...

Вооружен напад во Ерусалим, има жртви и повредени

0
Три лица загинаа, а шест се ранети во терористички напад во...

Шест пливачки и девет пливачи пријавени за утрешниот 36. Охридски пливачки...

0
Шест натпреварувачки во женска и девет во машка конкуренција утре ќе го пливаат 36. Охридски...

Што прават Финците за 6 години по ред да се најсреќните...

0
реклама Шест години по ред Финска е на прво место како земја со најсреќни луѓе...

Шест загинати во невремето на Балканот

0
Шест загинати и стотина повредени е билансот од невремето  кое вчера го зафати Балканот. Во хрватската престолнина Загреб пријавени се...

Шестмина убиени во напад со нож во кинеска градинка

0
Шест лица загинаа, а едно е повредено во напад со нож во градинка...

Поранешен агент на ФБИ открива 3 работи кои интелигентните луѓе ги...

0
реклама ПОЛИНА Маринова Помплијано шест години ги проучуваше навиките и начинот на размислување на некои...