fbpx

таг: шестата

ТФТ се врати на победите во домашниот шампионат

0
Кошаркарите на ТФТ ја запишаа шестата победа во домашното првенство, откако на домашен терен славеа против Кожув со 101:84, во рамки на 12....

Милан се збогува со Европа. Атлетико и Спортинг Лисабон слават осминафинале...

0
Ливерпул ја оствари и шестата победа во групната фаза од Лигата на шампионите и го урна сонот на Милан за пласман во нокаут...

НБА: Чикаго се врати на победите

0
Кошаркарите на Чикаго ја забележаа шестата победа во седмиот натпревар од новата сезона во НБА лигата, откако синоќа со пресврт во финишот на...

ФОТО | Селма Хајек и во шестата деценија позира во бикини:...

0
И во средината на шестата деценија од својот од животот, мексиканската актерка Селма Хајек има што да им покаже на своите обожаватели....