fbpx

таг: Човечкото

НАПРАВЕТЕ ПЛАН И ДРЖЕТЕ СЕ ДО НЕГО: 5 трикови кои ќе...

0
На човечкото тело очајно му е потребна вода, а дехидрацијата е една од најчестите појави кај возрасните. Кога телото е жедно, работи...

Овие 5 симптоми укажуваат на тоа дека немате доволно железо во...

0
Сите клетки во човечкото тело содржат железо и најголем дел од железото во телото е во нашите црвени крвни зрнца. Црвените крвни зрнца...

Ново истражување: Многу луѓе веќе имаат одреден степен на имунитет на...

0
При влегувањето во човечкото тело, вирусот предизвикува антитела од претходни инфекции, покажа новата студија. Овие откритија исто така може да објаснат како...

Научниците едногласни – имунитетот трае најмалку осум месеци по прележана корона

0
Човечкото тело обично одржува силен имунолошки одговор на коронавирусот најмалку осум месеци по инфекцијата и потенцијално подолго, велат научниците во студијата објавена во...