fbpx

таг: членови

Американците одлучуваат кој ќе ја има контролата во Конгресот

0
Американците денеска избираат нови членови на Конгресот, односно целиот состав на Претставничкиот дом и третина...

Во Хрватска уапсени четворица Хрвати, еден Македонец и еден Србин поради...

0
Хрватската полиција разоткри шестчлено злосторничко здружение чии членови, меѓу кои еден Македонец и еден Србин, се обвинети...

Ковчегот на кралицата Елизабета Втора за последен пат во Бакингемската палата

0
Кралот Чарлс и сите членови на потесното кралско семејство синоќа се собраа во...

„Чаир 2030“ е нов член на кошаркарската Супер-лига

0
Кошаркарската екипа „Чаир 2030“ заедно со Струмица се нови членови на Суперлигата во Македонија. Чаирчани ја завршија...

Членови на ОБСЕ се уапсени во Доњецк и Луганск

0
ОБСЕ ги користи „сите достапни канали“ за ослободување свои членови заробени во источна Украина. Сепак,...

Патниците од грчкиот брод кој се запали се евакуираат на островот...

0
Спасените патници и членови на екипажот од траектот што се запали додека пловеше од...

КУД „Илинден“-Битола учествуваа во најдолгото оро на светот

0
Членови на културно уметничкото друштво „Илинден“-Битола деновиве учествуваа на светска Фолклоријадата во Русија и заиграа во најдолгото оро на светот. На фолклоријадата...

Лоши вести доаѓаат од Манчестер Јунајтед: Неколку фудбалери и дел од...

0
Неколкумина фудбалери и членови на клупскиот персонал на Манчестер Јунјатед се заразени сo коронавирус, објави премиерлигашот. Клубот наведе дека сите заразени се...

Без прв час во училиштата во Србија, наставниците на предупредувачки штрајк

0
Вработените членови на Синдикатот за образование на Србија денеска ќе одржат предупредувачки штрајк, така што...

НАТО протера осум членови на руската мисија во Брисел

0
НАТО протера осум членови на руската мисија во Алијансата, наведувајќи дека работеле тајно...