таг: членови

Американските конгресмени го повикаа Пентагон да и дозволи на Украина да...

0
Двопартиска група претставници на Конгресот, членови на Постојаниот одбран комитет за разузнавање на Претставничкиот дом на САД, го повикаа секретарот за одбрана Лојд...

Ангели во човечкото тело: најпрекрасните знаци во хороскопот

0
Некои членови на зодијачкиот круг не се способни за суровост и агресија. Кои се најпрекрасните хороскопски знаци?Малку е веројатно дека некој ќе се...

Над 20 приведени во антитерористичка акција против Исламска држава во Турција

0
Дваесет и три осомничени членови на џихадистичката група Исламска држава (ДАЕШ) се приведени во голема антитерористичка операција спроведена во седум турски окрузи, соопшти...

Руските анти-Путин бунтовници ги креваат своите знамиња во Козинка во Белгородска...

0
Членови на неколку руски волонтерски формации ги кренаа своите знамиња во селото Козинка, руската област Белгород, во неделата на 17 март, објави Сибирскиот...

Семејствата на киднапираните Израелци упаднаа во Парламентот, бараaт ослободување на заложниците

0
Членови на семејствата на израелски заложници кои сè уште се држат во Газа денеска извршија упад на состанокот во Кнесетот, израелскиот парламент. ...

Прилепската болница ќе вработи 70 членови од медицинскиот персонал меѓу кои...

0
Околу 70 членови на медицинскиот персонал, од кои преку 20 лекари ќе добијат решенија на неопределено време. Досега тие беа ангажирани со договор...

ШК Алкалоид повторно со шампионските титули

0
Велемајсторот Звонко Станојоски и женскиот ФИДЕ Мајстор Моника Стојковска, обајцата членови на ШК Алкалоид, ги освоија титулите за државни шампиони на Македонија во...

Три деца и тројца возрасни убиени во оружен напад во училиште...

0
Тешко вооружен поранешна ученичка уби три деца и тројца членови на персоналот во планиран напад во приватно основно училиште во Нешвил...

ВИДЕО: Четиричлениот екипаж на вселенската капсула Crew Dragon слета на Земјата

0
реклама ЧЕТИРИ членови на екипажот на капсулата SpaceX Crew Dragon слетаа крај брегот на Заливот...

Од под зградите досега спасени 8.000 лица

0
По 101 час заробени под урнатините, спасени се шест членови на едно семејство кои успеале да преживеат собирајќи се заедно во...