fbpx

таг: чини

Главоболка, вртоглавица, срцебиење, епилептични напади – кои се најчестите постковид симптоми...

0
Иако се чини дека состојбата со пандемијата на КОВИД-19 е стабилна, здравствените работници укажуваат дека се повеќе фокусот на вниманието се поместува на...

Кардиоваскуларни болести и невролошки нарушувања најчести пост-ковид симптоми

0
Иако се чини дека состојбата со пандемијата на КОВИД-19 е стабилна, здравствените работници укажуваат дека се повеќе фокусот на вниманието се поместува на...

Зошто детето понекогаш „го сака“ едниот родител повеќе?

0
Понекогаш се чини дека децата „го фаворизираат“ едниот родител… Но, тоа не е затоа што детето повеќе ја сака мама или тато. ...

Амбер Херд исчезна од Твитер откако нејзиниот поранешен ја презеде платформата

0
Се чини дека Амбер Херд го деактивирала својот Твитер профил неколку дена откако нејзиното поранешно момче Илон Маск ја презеде платформата. Пребарувањето на...

Истражување: Еве зошто е подобро читањето печатени, наместо е-книги

0
Читањето електронски книги, се чини, не е толку делотворно како класичните печатени книги што, на пример, ги позајмуваме од библиотеките, посочува ново истражување...

Мемфис Депај се враќа на „Олд Трафорд“?

0
Се чини дека Мемфис Депај нема да оди во Јувентус. Италијанците чекаа да ги намали претензиите, но...

Има договор: Садио Мане веќе е фудбалер на Баерн Минхен!

0
Садио Мане, еден од најдобрите напаѓачи во светот се чини дека во следната сезона ќе го носи...

Бензинот е најевтин во Венецуела, најскап во Хонг Конг – како...

0
Литар бензин во Венецуела чини само два евроценти, а во Хонг Конг 2,62 евра, додека на Балканот бензинот е најевтин во Северна Македонија....

Северна Кореја истрелала „непознат проектил“

0
Северна Кореја истрелала „непознат проектил“ кој се чини дека се урнал веднаш по лансирањето, соопшти...

Тест на потсвеста: Изберете фотографија и дознајте ја пораката што Ви...

0
Понекогаш ни се чини дека ни недостасува поддршката од Универзумот за нашите намери и исполнување на желбите и затоа не сакаме да бидеме...