таг: чии

Графички изменета фотографија манипулира дека на украинската униформа имало нацистички симбол

0
Фотографија на која се гледаат две лица на чии униформи има нацистички симбол, е графички изменета. Странски проверувачи на факти утврдиле дека амблемот...

Татковците имаат уникатен ефект врз постигнувањата на нивните деца: „Тие носат...

0
реклама ДЕЦА чии татковци читаат, пеат и цртаат со нив може да имаат предност штом...

Хороскопски комбинации од пеколот: Овие знаци не одат заедно ниту во...

0
реклама ИМА хороскопски парови чии врски често се полни со несогласувања. Тие едноставно воопшто...

Штрајкот на обезбедувањето предизвика откажување на стотици летови на германските аеродроми

0
Во тек е дводневен штрајк на четири аеродроми, чии обезбедувачи бараат повисоки плати. Advertisements ...

Во Хрватска уапсени четворица Хрвати, еден Македонец и еден Србин поради...

0
Хрватската полиција разоткри шестчлено злосторничко здружение чии членови, меѓу кои еден Македонец и еден Србин, се обвинети...

Ако ја имате буквата „М“ на дланка, навистина имате СРЕЌА: Еве...

0
Хиромантијата е древна уметност чии корени датираат илјадници години наназад од Индија, потекнува од хинду астрологијата и првпат се споменува во кинеската книга...

Ова цвеќе дома заменува десетина антибиотици

0
Каланхоето е лековито растение, чии својства се користат кога растението ќе достигне 40-60 сантиметри и кога долната страна ќе стане густа. Растението...

Трамп прави сопствена социјална мрежа

0
Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, чии профили на Фејсбук, Твитер и другите социјални мрежи се суспендирани...