таг: четири

Детали за трагедијата во БиХ: Соседи кршеле стакло за да влезат...

0
Четири момчиња и четири девојки почина во викендичка кај Посушје, БиХ. Првичните информации говорат дека децата кои се на возраст од 19 и...

Конечно потпис за Брегзит

0
По четири години тешки и сложени преговори помеѓу Лондон и Брисел, претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен и претседателот на...

СИЛНИ ЕКСПЛОЗИИ ВО КАБУЛ: Најмалку четворица мртви, меѓу кои и двајца...

0
Најмалку четири лица, меѓу кои и двајца полицајци, загинаа во серија експлозии што го погодија главниот град на Авганистан, Кабул. ...

Во Манчестер сити четворица позитивни на коронавирус

0
Премиерлигашот Манчестер сити обелодени попладнево четири позитивни случаи на коронавирус во своите редови, меѓу кои се двајца фудбалери. -Манчестер сити може да потврди дека Габриел Жезус и Кајл Вокер, како и двајца други...

ВИДЕО: Новиот тренинг центар на Лестер е фантастичен, ќе има 21...

0
Екипата на Лестер пред четири години приреди вистинско изненадување кога ја освои шампионската титула во Премиер лигата и оттогаш е во врвот...

Израел пријави четири случаи со новиот вид на коронавирусот

0
Израел денеска пријави четири позитивни случаи на новиот вид на ковид-19, кој се појави во Велика Британија, пренесува Ројтерс. ...

Израелски фармацевт по грешка примил четири дози од вакцината за Ковид-19

0
Израелски фармацевт случајно примил четири дози од вакцина против коронавирус на Фајзер, но вели дека се чувствува добро. Удај Азизи за ТВ Канал...

Анџелина Џоли со „тајни“ снимки кои ги чувала со години ќе...

0
Поминаа повеќе од четири години откако Бред Пит и Анџелина Џоли се разделија. Поранешниот холивудски пар во моментов се во жестока битка...

Пронајдено исчезнато 10-годишно девојче

0
Пред четири дена во полиција било пријавено од страна на родител исчезнување на 10-годишно девојче од Скопје.  Десетгодишната М.К....

Имавме многу волонтери и многу пари за да ја направиме брзо...

0
За четири месеци имавме 130 илјади волонтери кои беа изложени на коронавирусот. Втор важен фактор е бројот на човечките ресурси и финансиските...