таг: четворицата

Градскиот суд во Софија им одреди притвор на четворицата странци кои...

0
Софискиот градски суд им одреди притвор на четворицата осомничени за соучесништво во нападот во Истанбул пред една недела, јави дописникот на...

Холандски суд ќе објави пресуда за соборувањето на авионот над Украина...

0
Холандскиот суд кој го води судскиот процес против четворицата осомничени за соборувањето на авионот на...

Меси еден од четворицата фудбалери на ПСЖ позитивни на ковид

0
Лионел Меси е еден од четворицата фудбалери на Париз Сент-Жермен (ПСЖ) кои се позитивни на коронавирусот пред...

Меси позитивен на коронавирус

0
Еден од најдобрите светски фудбалери Лионел Меси е меѓу четворицата новозаразени со коронавирус во редовите на францускиот гигант ПСЖ, објави попладнево клубот од...