таг: Цените

Цените на нафтата паднаа втора недела по ред

0
Цените на нафтата на светските пазари паднаа и минатата недела, вторпат по ред,...

Скок на цената на нафтата по избувнувањето на војната во Израел

0
На азиските берзи во понеделникот се тргуваше претпазливо, цените на нафтата силно пораснаа,...

Зајакна доларот, запре растот на цените на нафтата

0
Цените на суровата нафта се лизнаа во азиската трговска размена во понеделникот, бидејќи...

Цената на нафтата е највисока во последните четири месеци

0
Цените на нафтата во понеделникот го достигнаа највисокото ниво од средината на април....

Во следната деценија се очекува значителен раст на цените на недвижниот...

0
Во следните 10 години цените на недвижниот имот значително ќе се зголемат во сите делови на светот, објави денеска Институтот за...

Волстрит падна, сè уште нема договор меѓу демократите и републиканците

0
На Волстрит, цените на акциите нагло паднаа во вторникот, бидејќи инвеститорите се загрижени поради недостигот на напредок во преговорите меѓу демократите...

Цените на нафтата паѓаат три недели по ред

0
На светските пазари минатата недела цените на нафтата паднаа, трет пат по ред,...

Драстичен скок на цената на нафтата на светските берзи

0
Цените на нафтата пораснаа за осум отсто на денешното отворање на берзите по...

Голфот поскапува за 1.600 евра: Фолксваген ги крева цените и за...

0
Фолксваген ги зголеми цените на своите автомобили со мотори со внатрешно согорување во Германија како резултат на рекордната инфлација. Од Фолксваген салоните...

Азиските берзи благо пораснаа, доларот ослабе

0
На азиските берзи денеска цените на акциите благо пораснаа, но тргувањето е претпазливо бидејќи централните банки продолжуваат да ги зголемуваат каматните...