fbpx

таг: хрватски

Модриќ, со нов рекорд во хрватскиот футбал

0
Најдобриот хрватски фудбалер, Лука Модриќ, стана единствен кој бил дел од Светско и Европско првенство во три...

Русија протера петмина хрватски дипломати, а на хрватскиот амбасадор му беше...

0
Русија прогласи за непожелни пет хрватски дипломати во хрватската амбасада во Москва, а на хрватскиот...

Дејвис: Ќе беше многу подруго ситуацијата ако беше спротивна и ако...

0
Давид Дејвис против хрватски Нексе ќе го има на своето деби на клупата на актуелниот ракометен шампион Вардар. Во пресрет на отворањето на...

Изгледа дека дојде крајот на пандемијата на ковид, смета хрватскиот биолог...

0
Познатиот хрватски молекуларен биолог Мирослав Радман кој вчера беше гостин на „РТЛ Диект“, вели дека изгледа дека омикрон е крајот на пандемијата на...

Лазаров: Не смееме да ја загубиме главата во овој хаос, мора...

0
Македонскиот ракометен селектор Кирил Лазаров, во интервју за хрватски „Индекс“ зборуваше за настапот на Македонија на Европското првенство (ЕП) во ракомет, истовремено и...

Интернационалната технолошка компанија „Инфинум“ ја презема македонската компанија за развој на...

0
„Инфинум“ една од најголемите хрватски компании, со интернационално искуство за развој на дигитални производи, која работи на глобалниот пазар ја презема македонската компанија...

Хрватски молекуларен биолог: Омикрон ќе зарази повеќе луѓе, ќе има повеќе...

0
Иван Кристијан Куролт, хрватски молекуларен биолог од Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михаљевиќ“ во Загреб, објасни што досега знаеме за новиот сој...

Федерер ќе направи се за да настапи на Вимблдон

0
Поранешниот хрватски тенисер и моментно тренер на Швајцарецот Роже Федерер, Иван Љубичиќ, зборуваше за здравствената состојба на својот штитеник. Хрватото зборуваше за сосотјбата...

Четвртиот бран на пандемијата започна и не може да се сопре,...

0
Хрватски научник од германскиот институт Гете, Иван Ѓикиќ вели дека четвртиот бран на пандемијата на коронавирусот, поради ширењето на делта сојот, веќе започнал...

ВИДЕО+ФОТО | Претставен првиот хрватски хиперавтомобил: „Римац Невера“ ќе чини два...

0
Првиот хрватски сериски автомобил, познат до сега како „C_Two“, го доби името Невера, по неочекуваната и силна медитеранска бура што „брза“ преку...