fbpx

таг: „Фудбал

Киелини најави дека наскоро ќе се повлече од италијанската репрезентација

0
Легендата на италијанскиот фудбал Џорџо Киелини најави дека наскоро ќе се повлече од италијанската репрезентација. Неговиот последен...

УЕФА против ФИФА за големата промена во фудбалот

0
УЕФА, најголемата куќа на европскиот фудбал, не ја поддржа идејата на ФИФА, за Светското првенство на секои...

Повеќе од 17 милиони барања за билети за Светското првенство во...

0
Побарани се 17 милиони билети за Светското првенство во фудбал во Катар за време на првиот циклус...

Крај на една ера: Том Брејди замина во пензија

0
Квотербекот Том Брејди, еден од најдобрите играчи во американскиот фудбал, ја заврши кариерата, Легендарниот Брејди кој има 44 години, играчката кариера ја...

Истрага за местење натпревари во белгискиот фудбал, осомничени прволигашки екипи и...

0
Белгискиот фудбал се соочува со скандал од големи размери, откако Јавното обвинителство најави можни десетици обвиненија како резултат на серија истраги за повеќе...

Мечот Италија-Македонија нема да се игра во Палермо?

0
Полуфиналниот бараж за пласман на СП во фудбал меѓу Италија и Македонија закажан за 24, март можно е да не се игра како...

Контроверзниот Фереро уапсен од полицијата поради финансиски криминал

0
Масимо Фереро со години наназад е контроверзна личност во италијанскиот фудбал, а бидејќи е надалеку познат како претседател на Сампдорија, попладнево стана топ...

Легендарниот Андон Дончевски денеска го слави 86-тиот роденден

0
Едно од најголемите фудбалски имиња во историјата на македонскиот фудбал Андон Дончевски денеска го прославува својот 86. роденден. Дончевски е првиот селектор...

Mozzart дава најголеми квоти на свет: Франција 1,75, Холандија 1,50, Аргентина...

0
Оваа недела е одлична за сите љубители на добриот фудбал. Букмејкерите на Mozzart денес беа со широки раце на четири пара....

Фудбалерите добиваат премија за супер настапот против Ерменија

0
Репрезентативците на Македонија во фудбал ќе добијат парична награда во пресрет на натпреварот со Исланд, кој одлучува дали ќе играме бараж за Мундијалот...