fbpx

таг: Францускиот

Макрон во ОН: Инвазијата на Украина е враќање во ерата на...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон на говорницата на Генералното собрание на ОН ја обвини Русија за...

Макрон: Сторителите на злосторствата во Изјум ќе одговараат за своите постапки

0
Францускиот претседател Емануел Макрон ги осуди „најостро злосторствата извршени во Изјум, Украина, под руска окупација“, откако Киев објави за масовна...

Макрон го убедил Мбапе да остане во ПСЖ

0
Францускиот претседател Емануел Макрон го убедил Килијан Мбапе да ја одбие понудата од Мадрид и да го продолжи договорот со ПСЖ. Мбапе во...

Франција ја укинува задолжителната РТВ претплата

0
Францускиот Уставен совет го одобри укинувањето на задолжителната претплата на РТВ и наметна строги барања...

Ако замине сега Дембеле, ќе добие половина пари од трансферот

0
Францускиот напаѓач Усман Дембеле пред речиси еден месец го продолжи договорот со Барселона, а новиот договор е со важност до летото 2024 година....

ПСЖ купува дефанзивец од Лајпциг

0
Францускиот првак ПСЖ не се откажува од намерата да доведе уште едно квалитетно засилување во одбраната. Сепак,...

Погба нема да го оперира коленото, сака да игра на Мундијалот...

0
Францускиот репрезентативец Пол Погба одлучи да не оди на операција на коленото за да може што подобро...

Макрон: Русија води „империјална војна“ против Украина

0
Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека руската инвазија врз Украина е како „војна од почетокот...

Рама: Конечно нема пречки за преговорите на Албанија со ЕУ, в...

0
Албанскиот премиер Еди Рама со реакција по одобрувањето на францускиот предлог во Собранието на Северна Македонија, велејќи дека конечно повеќе „нема...

Дембеле уште две години верен на Барселона

0
Францускиот интернационалец Осман Дембеле стави крај на сагата за неговата иднина откако потпиша продолжување на договорот со...