таг: Финска

Парламентот на Финска ја почнува постапката околу членството на земјата во...

0
Пратениците во парламентот на Финска денеска ќе започнат со обработка на одлуката на владата за...

Финска денеска одлучува дали сака влез во НАТО

0
Финска се очекува денеска да соопшти дека сака да влезе во НАТО, што...

Претседателот и премиерката на Финска повикаа за итна апликација за НАТО

0
Лидерите на Финска претпладнево објавија дека земјата и официјално ќе побара членство во...

Финска следната недела ќе одлучува за НАТО

0
Финска на 12 мај ќе одлучува за својата апликација за членство во НАТО, пишува финскиот...

Финска го продолжува затворањето на рестораните и баровите до 18 април

0
Финска ќе ја продолжи мерката за затворање барови и ресторани до 18 април за да се бори против ширењето на коронавирусот, објави Владата...

Финска влегува во тринеделна „блокада“, премиерката подготвена да прогласи вонредна состојба

0
Премиерката на Финска, Сана Марин, најави построги тринеделни епидемиолошки мерки поради зголемувањето на бројот на новоинфицирани со...