таг: Финска

Финска одобри испорака на нова воена помош на Украина во висина...

0
Финска ја одобри 22. испорака на воена помош за Украина во вредност од околу 190 милиони евра, соопшти финското Министерство за одбрана, цитирано...

Русија испраќа мигранти на границата со Финска во обид да ја...

0
Десетици мигранти денеска преминаа во Финска, неколку часа пред затворањето на двата јужни премини на границата со Русија. Преминовите Валима и Нирала...

Финска почна да гради ограда на границата со Русија

0
Финска почна со изградба на ограда од бодликава жица долж границата со Русија...

Столтенберг: Финска во наредниве денови ќе стане членка на НАТО

0
Финска ќе се приклучи на НАТО во рок од неколку дена по одлуката...

Ова е список на најсреќните нации во светот – погледнете на...

0
Финска е прогласена за земја со најсреќна популација шеста година по ред, според Светскиот извештај за среќа објавен денеска. Македонија е...

Чавушоглу: Турција најави на 9 март продолжување на преговорите со Шведска...

0
Преговорите меѓу Турција, Шведска и Финска за влез на двете нордиски земји во...

Финците никогаш не ги прават овие 3 работи: Затоа важат за...

0
Финска по петти пат е прогласена за најсреќна земја на светот, а животот таму е како рај! Беше спроведено истражување во кое...

Во Финска штрајк на 11.000 индустриски работници

0
Работниците во неколку компании од технолошката индустрија Финска ќе штрајкуваат од денеска до петок, бидејќи не е најдено решение за спорот...

Алиоски: Пријателски натпревари се како тренинг, но ние сакаме да победиме

0
Македонија ќе одигра две пријателски средби, против Финска и Азербејџан. Пред првата средба за медиумите зборуваше Езџан...

Прва лига – 15 коло

0
Поради пријателските натпревари на македонската фудбалска репрезентација против Финска и Азербејџан, денеска се одиграа четири од петте...