таг: утрово

Израел го нападна југот на Сирија

0
Израелските сили рано утрово ја нападнаа позицијата на сириската армија на југот на Сирија, соопшти сириската Опсерваторија за човекови права со седиште во...

Експлозии во Иран, медиумите јавуваат за израелски напади

0
Иранските државни медиуми утрово објавија за експлозии во центарот на Исфахан  додека американските медиуми цитираа официјални лица кои тврдат дека Израел извршил одмазднички...

(ВИДЕО) Пожар кај Нови Сад: Во гаснењето вклучени 7 противпожарни возила

0
Утрово околу 4:30 часот избувнал голем пожар во населбата Бангладеш во Нови Сад....

Два силни земјотреси утрово ја погодија Грција

0
Два силни земјотреси утрово ја погодија Грција, јавува Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ). ...

Поморски сили на Украина: Во Црното и Азовското Море нема руски...

0
Од утрово нема руски воени бродови во водите на Азовското и Црното Море, објавија на Фејсбук поморските сили на Украина. Во Средоземното...

Нов земјотрес во Црна Гора

0
Земјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Црна...

Серија земјотреси во Црна Гора, најсилниот со јачина од 5,3 степени

0
Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во...

Серија од неколку земјотреси се почувствувани во БиХ и во Хрватска

0
Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала утрово  ја погоди Босна...

Белгиските земјоделци го блокираа Брисел

0
Неколку стотици белгиски земјоделци со своите трактори од утрово ги блокираа улиците во т.н. „европски кварт“ на Брисел, каде се сместени институциите на...

Отворена истрага по кибер нападот во 18 болници во Романија

0
Во сите 18 болници во Романија кои утрово беа мета на кибер напад, се преземени безбедносни мерки, соопшти Националната дирекција за кибер безбедност...