таг: Украинскиот

Бројот на новозаразени со корона вирус во оваа европска земја вртоглаво...

0
Украинскиот министер за здравство Максим Степанов денеска соопшти дека земјата регистрирала скок од речиси 40 отсто на нови случаи на коронавирус во текот...

Шефот на украинската дипломатија Кулеба: Додик лаже, иконата е украдена, бараме...

0
Украинскиот министер за надворешни работи Дмитрo Кулеба го обвини претседателот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, дека се обидел да го...

Зеленски: Ако нè нападнат од Крим, подготвени сме за војна, и...

0
Украинскиот претседател Владимир Зеленски денеска изјави дека е подготвен да војува во случај на напад од Крим. Во интервју за украсинскиот...

Се нижат дипломатските скандали поврзани со Лавров: Тој не сакал да...

0
Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитриј Кулеба, е навреден од неподготвеноста на неговиот руски колега Сергеј Лавров да комуницира со него. ...