таг: укинување

Франција е против укинување на помошта од ЕУ за Палестина

0
Франција „не е за укинување на помошта од која директна корист има палестинското...

Ако се укинат ковид мерките, во Кина два милиони луѓе ќе...

0
Во Кина, наглото укинување на строгиот режим на мерки против коронавирусот може да доведе до речиси два милиони смртни случаи во следните два...

Граѓаните на Косово ќе патуваат без визи во Европа

0
Европскиот Парламент ја одобри одлуката за укинување на Шенген визите за граѓаните на...

Конгресот ги укина барањата за вакцинација против Ковид за странските патници

0
Претставничкиот дом на САД гласаше за укинување на условот повеќето странски патници кои пристигнуваат во...

Маските да останат само во здравствените установи, аптеките, јавниот превоз и...

0
Укинување на мерката за задолжително носење на маски во затворен простор со исклучок на здравствените установи, домовите кои згрижуваат постари лица, аптеките и...

Трудниците да се вратат на работа, предлага Комисијата за заразни болести

0
Укинување на задолжителното поседување негативен ПЦР тест или потврда за прележаност или вакцинација при излез од земјата и укинување на ослободувањето од работа...

Италија ја укина обврската за носење маски на отворено

0
Во Италија стапува во сила владината одлука за укинување на задолжителното носење заштитни маски на...

СЗО препорачува да се укинат забраните за патување

0
СЗО препорачува укинување или ублажување на меѓународната забрана за сообраќај, наведувајќи ја како причина неефикасноста од тие мерки за сузбивање на ширењето на...

Би-Би-Си: Најголемите производители не го поддржаа укинувањето на јагленот како енергенс

0
Барањето за укинување на јагленот како извор на енергија вчера го поддржаа уште 23 земји на климатската конференција на ОН, но на тоа сѐ...

Германија планира да го укине бесплатното тестирање за ковид-19

0
Германија размислува за укинување на бесплатните тестови за ковид-19 во октомври, објавија во понеделникот медиумите од групата РНД, повикувајќи се на нацрт-предлог за...