таг: Турција

Ердоган прими вакцина против коронавирусот (ВИДЕО)

0
Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган ја прими денес кинеската вакцина против коронавирусот Коронавак против ковид-19 за да им даде пример на граѓаните....

Турција откри големо наоѓалиште со злато

0
Турција откри големо наоѓалиште на злато со резерви проценети на 99 тони, што е еквивалентно од околу шест милијарди долари. Според првичните...

Турција ја зголеми минималната плата за 21,56 отсто

0
Турција ја зголеми својата минимална плата за 21,56 отсто од 1 јануари, изјави денеска министерката за семејство, труд и социјална политика, Зехра Зумрут...

Турција ја погоди земјотрес со јачина од 5,3 степени

0
Турција во 7:37 часот по средноевропско време ја погоди земјотрес со јачина од 5,3 степени по Рихтер, јави Европско-медитеранскиот сеизмолошки...

Чавушоглу во стилот „џабе везете“: Нема да се откажеме од набавка...

0
Турција нема да се откаже од набавка на руски ракетни одбранбени системи С-400 и ќе преземе реципрочни чекори, откако ќе ги...

Црн биланс во Турција – од Ковид-19 во еден ден умреа...

0
Турција денеска го регистрира досега најцрниот ден од почетокот на пандемијата, откако во претходните 24 часа од заразната болест умреа...

Турција смета дека САД прават голема грешка со санкциите

0
Турција како „голема грешка“ ја оцени одлуката на САД да воведат санкции врз земјата заради набавката на рускиот ракетен систем...