fbpx

таг: трпеза

Три намирници кои се најдобри борци против канцерот

0
Идеалната здрава трпеза се состои од 50 проценти зеленчук – остатокот се белковини од животинско потекло, житарки и масти. Трите најдобри „борци” против...