fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: Триесет

„Порнхаб“ заврши на суд: 34 жени ja тужат компанијата за објавување...

0
Триесет и четири жени го тужат Сајтот Порнхаб повторно е мета на напади, откако 34 жени го тужеа оваа недела, тврдејќи дека без...

Успешна Македонка во Австрија: Васка Димитрова – Јуриќ, млад менаџер во...

0
Триесет и четиригодишната Васка Димитрова – Јуриќ е млад менаџер во австриската компанија за пренос на струја АПГ (Austrian Power Grid/Австриска преносна мрежа)....

Трагедија: Почина пациент на 36 години од Тетово

0
Триесет и шестгодишно лице од Тетово и 46-годишно лице од Делчево се најмладите починати од коронавирус во изминатите 24 часа. Според податоците...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави