fbpx

таг: Триесет

Лука Дончич пишува историја во НБА

0
Словенечкиот кошаркарски ас Лука Дончиќ ја продолжи серијата со триесет и повеќе поени на стартот од НБА...

Пекол на земјата: На овој мал остров живеат дури 4.000 отровни...

0
На само триесет километри од Сао Паоло се наоѓа „Змискиот остров“, познат како Илја да Кеимада Гранде и е остров со најголема концентрација...

На студентот му се припишала работата на професорот – како е...

0
Триесет години се веруваше дека сликата „Пејзаж со заоблен мост“ е всушност дело на Говерт Флинк, кој бил ученик на познатиот барокен сликар...

Пол Милсап ќе го напушти Бруклин

0
Триесет и шестгодишниот Пол Милсап и Бруклин се договорија за предвремен прекин на соработката. Според инсајдерот Шамс Чаранија, Нетс му ветиле на...

Лице од Скопје на 32-годишна возраст е најмладиот починат пациент во...

0
Триесет и двегодишно лице од Скопје е најмладиот пациент починат поради компликации предизвикани од Ковид-19 во изминатото деноноќие. Како што соопштија од...

„Порнхаб“ заврши на суд: 34 жени ja тужат компанијата за објавување...

0
Триесет и четири жени го тужат Сајтот Порнхаб повторно е мета на напади, откако 34 жени го тужеа оваа недела, тврдејќи дека без...

Успешна Македонка во Австрија: Васка Димитрова – Јуриќ, млад менаџер во...

0
Триесет и четиригодишната Васка Димитрова – Јуриќ е млад менаџер во австриската компанија за пренос на струја АПГ (Austrian Power Grid/Австриска преносна мрежа)....

Трагедија: Почина пациент на 36 години од Тетово

0
Триесет и шестгодишно лице од Тетово и 46-годишно лице од Делчево се најмладите починати од коронавирус во изминатите 24 часа. Според податоците...