fbpx

таг: третата

Руската државна телевизија: Третата светска војна штотуку започна!

0
Руската државна телевизија „Россија 1“ во пренос објави дека Третата светска војна штотуку започнала. Новинарката Олга Скабеева им кажа на...

Денеска трета рунда преговори меѓу Русија и Украина

0
Третата рунда преговори меѓу Киев и Москва треба да се одржи денеска, откако обидот за...

Турција повика на преговори на 10 март

0
Без договор заврши третата рунда преговори на руската и украинската делегација. По повеќе од три часа поминати на заедничка маса во...

Без договор заврши третата рунда преговори Киев-Москва

0
Третата рунда преговори Киев-Москва заврши. Како што извести украинскиот преговарач Михајло Подољак има позитивни поместувања...

Попладнево трети преговори Москва – Киев

0
Хуманитарните коридори ќе бидат едно од главните прашања на третата рунда преговори Москва – Киев. Според главниот руски преговарач Владимир Медински,...

Денеска трета рунда преговори меѓу Русија и Украина

0
Третата рунда преговори меѓу Киев и Москва треба да се одржи денеска, откако обидот за...

Украина сама ја води Третата светска војна, вели претставничката на украинската...

0
Украина самата ја води Третата светска војна за цела Европа, вели во своето вечерашно гостување...

Шкупи се поблиску до титулата, 10 бода пред Шкендија

0
Екипата на Шкупи ја обезбеди и третата пролетна победа, откако во рамките на 21. коло во Првата Лига, забележа победа со резултат 3-2...

Во Македонија не се признаваат бустер-дозите од Србија, освен „Фајзер“

0
Освен „фајзер“, третата бустер-доза од „Астра зенека“, „Спутник“, „Модерна“, кинеските вакцини „синофарм“ и „синовак“, на сите пациенти кои се вакцинирале во Србија не...

Прва жена излекувана од ХИВ по трансплантација на матични клетки

0
Пациентка од САД со леукемија стана првата жена и третата личност до сега што е...