fbpx

таг: Тренерот

Вујовиќ: Секој меч сме блиску, но остануваме без поени

0
Тренерот на РК Вардар Веселин Вујовиќ по мечот кажа дека ситуацијата не е идеална затоа што неговиот тим останал без бодови, а истовремено...

Мурињо по поразот од Болоња му порача на свој играч да...

0
Рома минимално загуби од Болоња со 1:0, на тренерот на „волчицата“ виновни за поразот му се судиите. Мурињо отворено ги критикуваше судиите,...

Лига Европа: Задоволство во Еурофарм Пелистер од освоениот бод во Лисабон

0
Тренерот на македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ, изрази задоволство од освоениот бод (27:27) на гостувањето кај Спортинг во Лисабон во рамки...

Џан Пјеро Гасперини го продолжи договорот со Аталанта

0
Тренерот на Аталанта Џан Пјеро Гасперини ќе остане во оваа екипа и до 2024 година. Тоа за италијанските медиуми го потврди претседателот на...

Конте го чека многу работа во Тотенхем

0
Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте, по вчерашниот шокантен пораз на гостувањето кај словенечка Мура од 2:1 во УЕФА Конференциската лига, оцени дека премиерлигашот...

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот...

0
Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, ги оцени шансите на неговиот тим да се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите, откако синоќа...

Гвардиола за победата над ПСЖ: Тоа беше прекрасна вечер за нас

0
Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола им се заблагодари на нави вачите за поддршката по победата синоќа над Пари Сен-Жермен во 5. коло...

Тухел по триумфот над Јувентус: Не смее да не зафати еуфорија

0
Тренерот на Челзи, Томас Тухел, побара од своите фудбалери да останат „приземјени“ по убедливата победа над Јувентус со 4:0 остварена синоќа на домашен...

Според Пиоли натпреварот против Атлетико е последна шанса за победа

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли ги сподели своите очекувања за натпреварот од 5. натпревар од Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид. –...

Томовски: Сакам да се радуваме заедно со нашите навивачи

0
На прес-конференцијата покрај тренерот Веселин Вујовиќ во пресрет на мечот Вардар-ПИК Сегед, зборуваше и младиот голман Мартин Томовски. „Имавме шанса да...