fbpx

таг: трговци

Австрија: Големи распродажби по укинување на рестриктивните мерки

0
Австриското Здружение на трговци соопшти дека по укинувањето на рестриктивните мерки воведени поради Ковид-19 ќе уследи голем бран на распродажби, посебно во конфенциската...