fbpx

таг: Традиционално

БРАВО: Македонските каратисти со 12 медали се враќаат од ЕП

0
Македонската репрезентација во традиционално карате освои вкупно 12 медали на Европското првенство во Белград, од кои по пет златни и сребрени и два...

Два сребрени медала за македонските каратисти на ЕП во Белград

0
Македонската репрезентација во традиционално карате на вториот ден од Европскиот шампионат што се одржува во Белград освои два сребрени медала во кадетска и...

СРЕЌНО: Боите на македонската репрезентација ќе ги бранат 13 каратисти на...

0
Македонската репрезентација во традиционално карате од 29-31 октомври 2021 година ќе учествува на 35-от ЕТКФ Европски шампионат во традиционално карате во Белград, Србија....

Сите ги обожаваат: Најбрзиот и најлесен рецепт за лазањи

0
Лазања е традиционално италијанско јадење со тестенини, крем сос и додаток по ваш избор, а ако не сакате да додадете месо, пробајте го...

Ден пауза на Вимблдон, па започнува спектаклот: Ѓоковиќ излегува прв, Федерер...

0
Во недела на Вимблдон традиционално нема натпревари, а во понеделник нови возбудувања. Програмата на Централниот терен во Вимблдон ја отвора најдобриот...

Прогноза на „Хандбал Планет“: Кое место ќе го освои Македонија на...

0
Традиционално пред секое големо натпреварување, „Хандбал Планет“ ги објавува своите прогнози, околу тоа кои репрезентации се најголеми фаворити за трофејот. ...