таг: торнадо

Разорно торнадо во Тексас: тројца загинати и многу повредени, разурнати домови

0
Најмалку три лица загинаа во разорното торнадо што го погоди градот Перитон во американската сојузна држава Тексас, соопштија локалните власти. ...

(ВИДЕО) Силно торнадо го зафати Кентаки, најмалку 50 загинати

0
Најмалку 50 луѓе најверојатно загинаа во разорното торнадо што го зафати Кентаки и неколку другите...