fbpx

таг: Том

Toм Круз на добар пат да стане милијардер на 60 години

0
Том Круз е една од ретките холивудски ѕвезди кои можат да наполнат киносала само со своето присуство. Филмовите „Топ-ган: Маверик“ и „Невозможна мисија“...

По 36 години очекување, премиера на „Топ ган 2“

0
Минаа 36 години откако Том Круз ги стави своите пилотски очила, се качи на воениот авион и се вивна на топ-листите на Холивуд....

Том Круз го претстави продолжението на филмот „Топ Ган“

0
Американскиот актер Том Круз го претстави долгоочекуваното продолжение на филмот „Топ Ган“ во Лас Вегас со снимена егзибиција, балансирање на крило на летечки...

Том Круз се враќа во Кан со „Топган: Маверик“

0
Американската филмска ѕвезда Том Круз ќе го претстави продолжението на филмот „Топган“ со поднаслов „Маверик“ (Top Gun: Maverick) на годинешниот 75. Меѓународен филмски...

Крај на една ера: Том Брејди замина во пензија

0
Квотербекот Том Брејди, еден од најдобрите играчи во американскиот фудбал, ја заврши кариерата, Легендарниот Брејди кој има 44 години, играчката кариера ја...

Манчестер Јунајтед потпиша нов голман

0
Искусниот голман Том Хитон се врати во Манчестер Јунајтед. Хитон претходно беше во договор со Манчестер 13 години, а сега 35-годишниот...

Том Џонс призна дека користи вијагра

0
Британскиот музичар Том Џонс призна дека користи вијагра. Тој го откри тоа во подкастот, наведувајќи дека „не е лошо понекогаш да имате...

ФОТО | Славниот брачен пар прослави 33-годишнина од бракот „33 години...

0
Познатиот актер Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон во петокот прославија 33-годишнина од нивниот брак… Рита Вилсон на својот...

Синот на Том Круз и Никол Кидман кариерата ја посвети на...

0
Синот на Том Круз (58) и на Никол Кидман (52), 26-годишниот Конор Круз, се пофали на Инстаграм со новиот профил што го...

Како ќе изгледа инаугурацијата на Џо Бајден? Том Хенкс ќе ја...

0
Американскиот глумец Том Хенкс ќе ја води 90-минутната специјална емисија која истовремено ќе се прикажува на сите поголеми американски телевизиски мрежи, вечерта...