fbpx

таг: тогаш

ЌОФТИЊА ВО КРЕМ СОС ОД ПАВЛАКА! Вкусен ручек за целото семејство

0
Ако сакате месо, тогаш ви препорачуваме вкусни ќофтиња во сос од павлака Состојки: За ќофтињата: 500 гр мешано мелено месо...

Cheesecake со вкус на медењаци: Рецепт за празничен десерт кој ќе...

0
Ако сакате медењаци и чизкејк, тогаш сигурно ќе сакате и чизкејк со вкус на медењаци. Пред нас е празничната сезона во која сме...

ОВЕСНА ЧОКО ТОРТА: Здрав десерт кој се јаде без грижа на...

0
Ако постои здрава торта, тогаш тоа е оваа СОСТОЈКИ: 100 + 150 гр овесни снегулки50 гр ореви50 гр лешници120 гр медсолекстракт...