fbpx

таг: товарен

(ВИДЕО) Ослободен бродот што го блокираше Суецкиот канал

0
Гигантскиот товарен брод „Евер Гивен“, кој од вторникот минатата недела го блокираше Суецкиот канал, конечно е ослободен. „Бродот е успешно вратен на...

Временска трка во Суецкиот канал: Заглавениот брод пет дена во иста...

0
По неуспешниот обид вчера за ослободување на гигантскиот товарен брод што неколку денови го блокира Суецкиот канал,...

Огромниот брод сè уште го блокира Суецкиот канал

0
Гигантскиот товарен брод „Евер Гивен“ сè уште е дијагонално заглавен во Суецкиот канал, додека управата на каналот...

Се извини сопственикот на бродот што го блокираше Суецкиот канал

0
Јапонскиот сопственик на огромниот товарен брод „Ever Given“, кој заглави во Суецкиот канал, денес се извини за...