fbpx

таг: тоа

12 тајни на кралицата Елизабета: Сопругот и го дал најубавиот прекар,...

0
И покрај тоа што со децении живееше пред камерите, кралицата Елизабета беше многу приватна и веруваше во одржување на мистеријата на монархијата, држејќи...

Научниците пронајдоа нова планета целосно покриена со вода

0
Астрономите открија блиска егзопланета која, доколку тоа се докаже дека е точно, е првата планета целосно покриена со вода. TOI-1452b е малку поголема...

ИЕА: Прва вистинска светска енергетска криза во историјата

0
Европските држави се соочуваат со исклучително сериозен предизвик за тоа како ќе ја дочекаат претстојната зима. Веќе е сосема извесно дека...

Меси нема намера да се врати во Барселона

0
Барселона летово купува над своите можности, но тоа не значи дека планира да престане. Неодамна претседателот на...

ВИДЕО: Хирург објави снимка – еве како изгледаат белите дробови после...

0
Пушењето е штетно за здравјето. Тоа сите го знаеме, но и покрај се, многумина пушат и свесно го загрозуваат сопственото, но и здравјето...

Погба го најави новиот клуб: Време е…!

0
Пол Погба е веќе осум дена е слободен играч, но тоа за кратко време ќе се промени...

Рама: НАТО ќе прави база во Драч

0
Рама тоа го кажа по враќањето од самитот на НАТО одржан во Мадрид. ...

Мени кое ќе го врати вашиот крвен притисок во нормала

0
Покрај тоа што ова мени е добро за луѓето со хипертензија, спречува и формирање камења во бубрезите и други болести, кои можат да...

Климатските промени предизвикаа епидемија на мајмунски сипаници?

0
„Тоа е случај и со мајмунските сипаници. Климатските промени придонесуваат за брза промена на временските модели, а тоа води, на пример,...

Верувајте и на својата интуиција и бидете независни: Овие 5 работи...

0
Страв. Тоа ни го преокупира умот и не спречува да напредуваме. Стравот е главната причина зошто понекогаш одолговлекуваме и ја губиме самодовербата, бидејќи...