fbpx
27.8 C
Skopje
среда, јуни 23, 2021

таг: тоа

Дали принцот Хари ќе присуствува на откривањето на статуата на принцезата...

0
Деновиве се шпекулира околу тоа дали принцот Хари ќе пристигне во Велика Британија за откривањето на статуата на неговата мајка по повод...

Најоспоруваниот филм „365 дена“ на „Нетфликс“ ќе добие нови два дела

0
Не знаеме дали тоа било намерата, но филмот „365 дена“ од оргиналната продукција на „Нетфликс“, прерасна во еден од најконтроверзните на денешницата....

ВИДЕО | Нов светски звук на македонската сцена: Слушнете ја „Наивно“...

0
Македонската музичка сцена и тоа како има потреба од нов звук, од нешто модерно и светско. А, токму еден таков звук овојпат...

Како Илина му се додворувала на Игор Џамбазов пред една година:...

0
Маестралниот Игор Џамбазов покрај тоа што е врвен актер и шоумен, се повеќе станува познат и како голем романтичар. Игор...

Која вакцина штити најдолго, а која најбрзо?

0
Резултатите од анализата за тоа колкав е имунитет на Ковид-19 преку вакцинација и се познати на јавноста благодарение на научниците од Институтот за...

Тажното детство на Филип: Неговата сестра починала во страшна несреќа, а...

0
И покрај тоа што принцот Филип поголемиот дел од својот живот го помина во луксуз и опкружен со семејството, неговото минато било...

Кокосово масло и неговите бројни придобивки за нега и убавина

0
Кокосовото масло покрај тоа што може да додаде суптилен вкус на секое јадење, може да се користи и за многу домашни работи,...

Џенифер Гарнер искрено за менливоста на телото: Изгледам како жена што...

0
Без оглед на тоа колку успешна кариера имале и колку деца родиле, жените, особено во Холивуд, се очекува да изгледаат како тинејџери. За...

По Радев и Захариева со реакција за Бугарите во Македонија

0
Ние реагираме за секој случај и се радуваме на тоа што и колегите од Северна Македонија започнаа...

Како да знаете дали нешто не е во ред со бубрезите

0
Со оглед на тоа што некои знаци можат да бидат мошне суптилни, важно е да ги препознаете доволно рано за да спречите...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
27.8 ° C
27.8 °
27.8 °
57 %
0.5kmh
0 %
сре
27 °
чет
40 °
пет
39 °
саб
38 °
нед
35 °

Последни објави