fbpx

таг: тестираше

Го изнесоа на носилка: Овој човек сруши Гинисов рекорд, еве што...

0
Литванец ја тестираше својата издржливост така што помина 3 часа и 1 минута потопен до врат во мраз, за ​​да го собори Гинисовиот...

Девет Бразилци починаа по тестирање на лек за ковид-19

0
Ланец на бразилски болници тестираше непроверен лек на постари пациенти со Ковид-19, без нивно знаење, како дел од обидот на претседателот Жаир Болсонаро...