fbpx

таг: терористички

Зголемен ризикот од тероризам од екстремна десница во Белгија

0
Ризикот од терористички атентати организирани од крајно десничарски групи е зголемен во Белгија, соопшти министерот за правда во земјата. Одговарајќи на пратеничко...