fbpx

таг: теренот

(ВИДЕО) Скандал во Премиер лигата, Виеира удри навивач на Евертон

0
Фановите на Евертон истрчаа на теренот по големата победа против Кристал Палас со која обезбедија опстанок во...

Лавров се сомнева – во Донбас има платеници од Албанија, Косово...

0
И покрај најавената деескалација на теренот, гранатирањето на градинка во регионот на Донбас стана повод за нови меѓусебни обвинувања на Москва...

ВИДЕО: Инцидент на Австралија Опен, навивач кусо го прекина финалето Медведев-Надал

0
Навивач се обиде да истрча на теренот за време на финалето на Австралија опен меѓу Данил Медведев и  Рафаел Надал. ...

Потврдено кога Надал ќе се врати на теренот!

0
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ќе се врати на теренот на егзибицискиот турнир во Абу Даби, кој ќе се одржи од 16 до 18...

„Дриблинг“: Дождот нема да направи проблем, натпреварот ќе се одигра во...

0
Фудбалерите на Македонија и Германија во овие моменти излегоа на теренот на Арената „Тодор Проески“ и започнаа да се загреваат пред почетокот на...