таг: тенисер

Ивановски, во полуфиналето на фјучерс-турнирот во Скопје

0
Најдобриот македонски тенисер во моментов, Калин Ивановски, се пласира во полуфиналето на фјучерс-турнирот во Скопје,...

Кирјос го откажа учеството поради повредата при кражба во неговата куќа

0
Австралискиот тенисер Ник Кирјос го откажа учеството на Ролан Гарос поради повреда на стапалото, со...

Ѓоковиќ ќе ги пропушти УС Опен и Мастерсот во Синсинати?

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ најверојатно ќе ги пропушти УС Опен и Мастерсот во Синсинати!?...

Алкараз го откажа учеството на Мастерс турнирот во Монте Карло

0
Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз го откажа учеството на Мастерс турнирот во Монте Карло. Претходно настапот...

Алкараз подобар од Фриц, Рибакина стигна до финале

0
Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз се пласираше во полуфиналето на Мастерсот во Мајами, откако по два...

Францускиот тенисер се врати, но веднаш загуби во Индијан Велс

0
Францускиот тенисер Гаел Монфис по пауза од повеќе од седум месеци се врати на тенискиот...

Oдбиена посебната дозвола, Ѓоковиќ нема да игра на Индијан Велс

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ нема да може да влезе во САД бидејќи не е вакциниран...

Калин Ивановки со најдобриот ранкинг на АТП листата

0
Надобриот тенисер од Македонија, Калин Ивановски, продолжи да се искачува на светската АТП листа и на најновото рангирање се наоѓа на 478 место....

Калин Ивановски со нов скок на АТП-листата

0
Најдобриот тенисер од Македонија, Калин Ивановски направи нов скок на АТП-листата. Тој вчера поради повреда мораше да...

Ивановски како прв носител застана во полуфиналето

0
Македонскиот тенисер Калин Ивановски испадна во полуфиналето на ИТФ-фјучрс турнирот кој се игра во Монастир, Тунис. Иако...