fbpx

таг: Телото

Туширање не е доволно: Папокот е највалканиот дел од телото, вдомува...

0
Дел од телото на кој малку му обрнуваме внимание е папокот. Неговата хигиена никако не треба да ја занемариме, а најчесто обичното туширање...

Помогнете му на вашето тело со следниве намирници

0
Природните перформанси и издржливоста на телото можете да ги зголемите со следниве намирници: Калинка Калинката е богата со полифеноли, кои...

ТРАГЕДИЈА: Почина 4-годишно девојче во прегреан автомобил

0
Телото на 4-годишно девојче било пронајдено во автомобил во двор на куќа во Доња Пискавица, село Драгичевиќ, јавуваат локалните медиуми. Според медиумите,...

Вашето тело ви кажува колку вода треба да пиете во текот...

0
Телото губи повеќе течности во текот на летото, па затоа е многу важно во текот на топлите летни денови да пиете доволно вода....

Како да препознаете дека некој ве лаже? Внимавајте на говорот на...

0
Говорот на телото е често клучен во откривањето дали некој ве лаже. Обрнете внимание на одредени гестови, движења на телото и начинот...

Пијалак со кој цел ден ќе бидете снабдени со магнезиум

0
Телото има потреба од магнезиум за да ги апсорбира и користи хранливите материи. Ако телото не добие магнезиум, тоа не може да...

Д-р Крстеска: Како да ги претворите мастите во енергија за ефикасно...

0
Како да го „натерате“ телото преку активација на метаболизмот на мастите, да се храни со сопствените масни резерви?  ни објаснува д-р Валентина...

Хорор во Грција: Тело на исчезната жена е пронајдено во куфер

0
Телото на 38-годишна жена од Кина, која исчезна на 17 октомври, беше пронајдено во куфер во селото Вилија, северозападно од Атина, соопшти полицијата....

Знаци на телото кои укажуваат на недостиг на витамини

0
На телото му се потребни 13 видови на витамини за да функционира нормално, а секој од нив има важна улога во зајакнувањето на...

Tелото на Марадона НЕ СМЕЕ да биде кремирано – одлучи судот

0
Телото на покојниот Диего Армандо Марадона не смее да биде кремирано, бидејќи може да има потреба од ДНК примерок во текот на оставинската...