fbpx

таг: Танкер

Во Саудиска Арабија експлодира танкер

0
Танкер со нафта, кој пловел под знамето на Сингапур, денеска експлодира пред најголемото пристаниште во Саудиска Арабија, а според првите извештаи, станува збор...