таг: сè

Стано: ЕУ сè уште очекува имплементација на сите одредби од Договорот...

0
Европската унија сè уште очекува имплементација на сите одредби од Договорот за патот кон нормализација меѓу Косово и Србија, без оглед на препораката...

Мишелин ѕвезди во вселената: Најскапиот оброк во светот ќе чини речиси...

0
Менито сè уште не е завршено, но треба да биде „егзотично“ и инспирирано од истражувањето на вселената во последните 60 години и од...

Младите Британци сè повеќе страдаат од проблеми со психичкото здравје што...

0
Младите Британци сè повеќе страдаат од проблеми со психичкото здравје што ја попречуваат нивната способност да најдат работа, посочува испитување објавено од „Фондацијата...

Косово, верификација на потписите за разрешување на градоначалниците на Северот

0
Во Косово Централната изборна комисија сè уште е во процес на верификување на собраните потписи на петицијата организирана во доминантно српските...

Романската и унгарската крајна десница со територијални претензии кон Украина и...

0
Се чини дека Русија сé повеќе ги зголемува напорите  во поттикнување на неоимперијалистичките и националистичките чувства во Европа со цел да ги поткопа...

Македонските медиуми како мегафони на Лавров и руската пропаганда

0
Руската пропаганда во македонските медиуми сé повеќе добива на интензитет, но сега во едно поинакво светло. Веќе не се величаат „херојските“ успеси на...

Семејствата на киднапираните Израелци упаднаа во Парламентот, бараaт ослободување на заложниците

0
Членови на семејствата на израелски заложници кои сè уште се држат во Газа денеска извршија упад на состанокот во Кнесетот, израелскиот парламент. ...

Зошто Јарецот е толку посебен? Еве што треба да знаете за...

0
реклама Сè што треба да знаете за Јарецот, хороскопскиот знак на кој припаѓаат луѓето родени...

Руска пропаганда на А1он преку „аналитичарот“ Скот Ритер, осуден за сексуалени...

0
Секако не е прв пат, а по сè изгледа нема да е ниту последен, А1он, како еден од најистакнатите про-Кремљ медиуми во Северна...

Руската пропаганда на А1он преку „аналитичарот“ Скот Ритер, осуден за сексуалени...

0
Секако не е прв пат, а по сè изгледа нема да е ниту последен, А1он, како еден од најистакнатите про-Кремљ медиуми во Северна...