fbpx

таг: суспендира

ВТА ги суспендираше сите тениски турнири во Кина

0
Женското тениско здружение (ВТА) објави дека ги суспендира сите свои тениски турнири на подрачјето на Кина поради загриженост околу безбедноста на поранешната најдобра...

Федерален суд ја блокира уредбата на Бајден за задолжителната вакцинација на...

0
Федералниот суд вчера ја суспендира одлуката на американската влада за наметнување задолжителна вакцинација против ковид-19...

Австралија ги суспендира летовите од Индија, земјата има над 300.000 новозаболени

0
Австралија ќе ги суспендира директните патнички летови од Индија до 15 мај, поради зголемениот број на заболени од коронавирус, изјавил премиерот Скот Морисон....