fbpx

таг: Струмичкиот

Објавена програмата на Струмичкиот карневал

0
Годинашново издание на Струмичкиот карневал ќе се одржи од 2 до 9 март. Организациониот одбор ја објави програмата, а карневалот ќе почне со...

Академија Пандев ги почна подготовките за пролетниот дел од првенството

0
Струмичкиот фудбалски проволигаш „Академија Пандев“ денеска ги почна подготовките за пролетниот дел од првенството на спортскиот комплекс „Пандев“ во Струмица. На првиот...