fbpx

таг: страната

Несекојдневна сообраќајка: Возило „слета“ на покривот од друго паркирано возило

0
На Инстаграм страната 192_rs е објавена фотографија од искршен автомобил, кој завршил на покривот на друго паркирано возило, а оваа несекојдневна несреќа се...

Австралиското здружение на адвокати го поддржа Ѓоковиќ: „Тоа право министерот го...

0
Здружението на адвокати на Австралија застана на страната на најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ, кој на Федералниот суд се бори за настап...