fbpx

таг: спроведува

СКАНДАЛ во Германија – скриени камери во соблекувалните на женски ракометен...

0
Германската полиција потврди дека спроведува истрага откако во соблекувалната на врвниот ракометен клуб ТуС Мецинген биле пронајдени две скриени камери. Според клубот, неименуван...

Засега нема да се спроведува задолжителна вакцинација, ќе пробаме преку матичните...

0
Засега нема да се спроведува задолжителна вакцинација за медицинските лица во Македонија. Мерката што ја предложи Комисијата за заразни болести за вработените во...

Истраги за даночни измами во португалскиот фудбал

0
Португалското правосудство соопшти денеска дека спроведува серија истраги против фудбалски клубови во земјата поврзани со затајување данок. Во соопштението се наведува дека 40 даночни...

Измама во Будимпешта: Му носеле пијалаци кои не ги нарачувал и...

0
Унгарската полиција спроведува решителна акција против алчните сопственици на угостителски објекти кои систематски ги ограбуваат туристите наплаќајќи им ги нарачките по вртоглави цени....

Нарачал кафе, па доживеал шок: Неколку лица уапсени откако турист доби...

0
Унгарската полиција спроведува решителна акција против алчните сопственици на угостителски објекти кои ги „ограбуваат“ туристите, наплаќајќи им вртоглави цени за услугата. Во...

Здружение за човекови права: Полицијата во Франција ги протерува и малтретира...

0
Франција спроведува политика на одвраќање од мигрантите кои сакаат да преминат во Обединетото Кралство, а протерувањето и малтретирањето луѓе станаа речиси секојдневна појава, според...

Стапува во сила европскиот дигитален ковид пасош

0
Од утре Грција ќе почне официјално да го спроведува во пракса европскиот дигитален ковид сертификат. ...

„Пјаниќ е една од најголемите грешки во историјата на фудбалот“

0
Миралем Пјаниќ не ја спроведува својата авантура како што замислуваше. Со Роналд Куман тој е практично надвор...

Фајзер тестира антивирусна таблета, се земена веднаш штом се почувствуваат симптомите

0
Фармацевтскиот гигант Фајзер ја спроведува првата фаза на клинички испитувања на антивирусна орална терапија што може да...