таг: со

Бројот на заболени од коронавирус во светот надмина 91 милион

0
Бројот на лица заразени со вирусот корона во светот од синоќа надмина 90 милиони, покажува веб страната “worldomoter”. Според веб-страницата, од почетокот...

Земјотрес од 6,7 степени на границата меѓу Монголија и Русија

0
Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала синоќа е регистриран во регион на границата меѓу Русија и Монголија, јави германскиот Истражувачки...

Шестнеделен третман со лимони за зајакнување на имунитетот против вируси

0
Богат е со витамин Ц и калиум, а содржи и значителни количини на магнезиум, калциум и фосфор. За највредни состојки на лимонот...

Со 1,1 милион евра Владата годинава ќе субвенционира авиокомпании да отворат...

0
Со 1,1 милион евра годинава ќе се субвенционираат авиокомпаниите за да отворат нови линии кон нашата земја. Ова го пренесува...

Отворени градинките, забавиштата и основните училишта во Грција

0
Под посебни превентивни мерки, со задолжителна употреба на маска, како за учениците, така и за наставниците, утрово основците во Грција се вратија во...

Поплави во Албанија, војската им помага на евакуираните

0
Албанската војска ги снабдува со храна и вода домаќинствата во северозападниот дел на Албанија, кои се изолирани поради поплавите предизвикани од поројните дождови....

Биткоинот на пат да стане злато на иднината

0
Со оглед на постојаниот раст на вредноста на биткоинот, тој е на пат да стане злато на иднината, велат инвестициските...

Нов повик за прекин на Премиер лигата: Запрете ја лигата, луѓето...

0
Состојбата со коронавирусот во Англија е загрижувачка, новиот сој на ковид-19 пребрзо се шири, поради што англиската влада секојдсневно воведува нови мерки во...

Карантинот во Грција продолжен до 18 јануари, се отвораат само основните...

0
Со исклучок на градинките, забавиштата и основните училиштата, кои се отвораат во понеделник, актуелните рестриктивни мерки во Грција, односно карантинот и полицискиот час...

Пет нови засилувања за Работнички

0
Работнички го засили ростерот со пет нови фудбалери во пресрет на стартот на зимските подготовки. Марио Станковски и Андреј Лазаров...